Tarihçe

Tarihçe

Tarihçe

          HTS metal  2003 yılında, Küçük Balıklı bölgesinde  15 kişilik kadrosuyla 600 m2 kapalı alanda faaliyetine başlamıştır.Otomotiv sektöründe farklı alanlarda çalışmış deneyimli kadrosuyla ,zamanında hızlı ve kaliteli üretim hedefleyen  firmamız, tercih edilen bir tedarikçi olmasını sağlamış ve üretim hacmindeki hızlı artış sonucunda; 2004 yılında 1000 m2’lik kapalı alan,2006 yılında 1700 m2’lik ve 2009 yılı  itibariyle 5000 m2 kapalı alanda mevcut bulunduğu adresinde çalışmaya devam etmektedir.

          2016 yılı itibariyle firmamız,  120 kişilik kadrosuyla,  Bursa/Nilüfer Çalı Sanayi Bölgesinde  metal sektöründe faaliyet göstermektedir.Başta Otomotiv sektörüne üretim ve ihracat yapmaktatır.Bununla birlikte  büro ve ofis  mobilyaları sektörüne de hizmet vermektedir.

Otomotiv sektörünün gösterdiği hızlı büyümeye paralel olarak HTS Metal’de makina parkurunu çeşitlendirmiş  ve büyük oranda arttırmıştır.Yılda 6000 ton sac işleme kapasitesine sahiptir.

Firmamız, yurt içi  müşterilerine ilave olarak ,2010 yılında ihracat yapmaya başlamıştır.Kendi bünyesinde kalıp, aparat gibi üretim ekipmanlarının imalatını yapacak teknoloji ve makine parkuruna sahiptir.

Başlıca ürün grupları arasında;

  • Muhtelif  presli parçaların şekillendirilmesi,
  • Kaynaklı-puntalı-perçinli ve montajlı parçalar,
  • Ticari araç metal parçaları,
  • Lazer kesim, abkant bükümlü parçalar,
  • Boru ,mil ve kutu profil bükümlü parçalar,
  • Büro koltuk mekanizmaları,ayak ve sinema koltuk metal parçaları bulunmaktadır.